Comunicat de Presă

COMUNICAT

Sâmbătă, 24 septembrie 2011, ora 11.00, la sediul Asociaţiei „21 Decembrie 1989” din str. Batiştei nr. 24 A, sector 2,  va avea loc Adunarea Generală Ordinară.

La lucrările revoluţionarilor vor participa:  Secretarul de Stat – George Costin şi Preşedintele Comisiei Parlamentare pentru aplicarea Legii Recunoştinţei – Raymond Luca. De asemenea, va fi prezent ca invitat special, Preşedintele P.N.Ţ.C.D. – Victor Ciorbea şi Prim-vicepreşedintele P.N.Ţ.C.D. – Andrei Dimitriu.

Adunarea Generală Ordinară are pe ordinea de zi, aprobarea unui Protocol de Colaborare între Asociaţia “21 Decembrie 1989” şi P.N.Ţ.C.D.

La ora 14.00, Preşedintele P.N.Ţ.C.D. – Victor Ciorbea şi Preşedintele Asociaţiei „21 Decembrie 1989” – Teodor Mărieş vor susţine o Conferinţă de Presă având ca subiect, anunţarea viitoarei alianţe dintre cele două părţi. De asemenea, presa va fi informată cu privire de întâlnirea ce a avut loc la Bucureşti în această săptămână, între Preşedintele P.N.Ţ.C.D., domnul Victor Ciorbea şi Preşedintele P.P.E., domnul Wilfried Martens

Departamentul de Presă

Asociaţia “21 Decembrie 1989”